شورای نظارت و هماهنگی
آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی
اداری و مالی

صفحه اصلی شرح اطلاعیه شماره ۵۷۹۱ از اطلاعیه های مجموعه روابط عمومی مشاهده تمامی اطلاعیه های این زیرگروه          مراجعه به صفحه روابط عمومی              بازگشت
برگزاری چهارمین همایش تجلیل از استادان
 
  چاپ این اعلامیه ارسال به دوستان
نامحدود : مدت زمان نمایش بر حسب روز   ۱۳۹۶ /۲ /۱۲ : تاریخ اعلام   ۱۴۳۷ : تعداد بازدید   علیرضا مظاهری : صادر کننده   ۵۷۹۱ : کد اعلامیه

همزمان با ایّام سالگرد شهادت استاد مطهری و روز معلّم، مراسم تجلیل از مقام شامخ استادان آموزشکده های سما اصفهان(خوراسگان) روز دوشنبه مورخ 11 اردیبهشت 96 در سالن اجتماعات حوزه معاونت سما اصفهان برگزار گردید.

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

 

سپس جناب آقای مدنیان معاون محترم دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما اصفهان(خوراسگان) با اشاره به آیۀ "هو الذی بعث فی الامّیّن رسولا منهم یتلوا علیهم ءایته ویزکّیهم ویعلّمهم الکتب والحکمة وإن کانوا مِن قبل لفی ضَلالٍ مُبین" گفت معلمان و استادان همانگونه که پیامبر مسئولیت داشتند، باید با جلب توجه دانش آموزان و دانشجویان به واقعیت های جهان هستی، تلاش داشته باشند که بتوانند جهل واخلاقیات زشت و نکوهیده همچون نفاق، دروغ، تهمت، کبر، غرور، غیبت نمودن، حسد و کینه را از جان و روح کسانی که در کلاس های درس آنان حضور دارند بزدایند و با دادن علم و حکمت به نوجوانان و جوانان، زندگی و جامعه سعادتمندی را فرا روی ایشان قرار دهند. معاون سما اصفهان در رابطه با استاد شهید مطهری گفت، مطهری متفکری کم نظیر بود و شاهدی بر این مدعا را حاشیه نویسی استاد مطهری بر کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم نادره مرد دوران علامه طباطبائی عنوان نمود. آقای مدنیان با توجه به تجربه فقدانِ افراد بزرگی چون مطهری تأکید کرد که ما باید از سرمایه های انسانی و نمادین مان حراست و حفاظت کنیم و نگذاریم فروغ آنان در جامعه خاموش و یا کم سو شود.

رئیس مرکز آموزشی  و فرهنگی سما اصفهان(خواسگان) ضمن تبریک اعیاد بزرگداشت مقام معلّم و استادان، به مسئولان و دست اندرکاران آموزشکده ها تأکید کرد تلاش شما عزیزان سبب شده تا آموزشکده ها در شرایط کنونی دانشگاه ها با افت دانشجو مواجه نشود و چنانچه بخواهیم این روند حفظ و بلکه فزونی یابد باید بیش از پیش در کنار  آموزش و فرهنگ پروری به مسأله  مهارت آموزی و تقویت فرهنگ کار توجه داشته باشیم و از تجربه کشورهای موفق در این رابطه استفاده کنیم. مطمئنا" توجه به مسأله مهارت آموزی و تقویت فرهنگ کار می تواند ما را به هدف بزرگ اشتغال و تولید که مورد نظر مقام معظم رهبری است نایل نماید.

 

 

این مراسم با اجرای سرودهای زیبای دانش آموزان دبیرستان سما ناحیه 3 ادامه یافت.

 

 

پس از آن جناب آقای دکتر صعیدی معاون محترم فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) به جایگاه والای معلم و استاد اشاره نمود و نقش معلم را از پیش دبستانی تا دانشگاه تاثیر گذار ارزیابی کرد و این که مدارس و آموزشکده های سما زیر مجموعه یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور به لحاظ کمی و کیفی هستند ابراز مسرت نمود و گفت همین امر می تواند وضعیت برتر و ممتازی را برای این مدارس و آموزشکده ها فراهم سازد.

 

در ادامه، گروه موسیقی سنتی سپهر، به هنرنمایی پرداختند.

 

همچنین دو تن از استادان فرهیخته آموزشکده های پسرانه و دخترانه به ترتیب جناب آقای فضل اله جلالی و سرکار خانم بهاره یبلویی جهت ایراد سخنان خود به روی سن دعوت شدند.

 

از دیگر برنامه های این آئین، اجرای تئاتر دانش آموزان دبیرستان سما بود که با استقبال حاضران مواجه شد.

 

 

در پایان این مراسم با اهدای لوح های تقدیر و هدایا، از زحمات وتلاش های استادان قدردانی گردید.

 

 


سوالات ، نظرات و انتقادات خودرا ارسال نمایید:

:نام
:پست الکترونیک
:نظر
:کد امنیتی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
معاونت آموزش های عمومی و مهارتی
اصفهان - خیابان ۲۲ بهمن -مجتمع اداری امیر کبیر -روبروی بانک ملی – معاونت آموزش های عمومی و مهارتی - کد پستی ۸۱۵۸۷۱۳۱۹۳
تلفن تماس 03132667276 فاکس: 03132650940
حق نشر متعلق به معاونت آموزش های عمومی و مهارتی اصفهان (خوراسگان)1400-1387
SAMA
Deputy of General
and Skills Education
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch