شورای نظارت و هماهنگی
آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی
اداری و مالی

صفحه اصلی شرح اطلاعیه شماره ۶۱۷۱ از اطلاعیه های مجموعه روابط عمومی مشاهده تمامی اطلاعیه های این زیرگروه          مراجعه به صفحه روابط عمومی              بازگشت
گزارش سفر ریاست سازمان سما از مرکز آموزشی وفرهنگی سما اصفهان
 
  چاپ این اعلامیه ارسال به دوستان
نامحدود : مدت زمان نمایش بر حسب روز   ۱۳۹۷ /۸ /۲۲ : تاریخ اعلام   ۷۰۳ : تعداد بازدید   امیرحسین بدیعی : صادر کننده   ۶۱۷۱ : کد اعلامیهبه گزارش روابط عمومی سما، دکتر منظری توکلی ریاست سازمان سما  با حضور در جلسه شورای نظارت و هماهنگی دانشگاه های آزاد استان و آموزشکده سما  گفت:"با توجه به بازدید ها و بررسی هایی که امروز صورت پذیرفت، خرسندم و خوشحالم که کیفیت و کمیت تحصیلی در این استان در شرایط مطلوب است".
ایشان ضمن تشکر و تقدیر از همه عزیزان حاضر و خصوصا مسئولان استانی، از حضور پر ارزش مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد این استان صمیمانه‌ قدردانی کرد.
حضرت حجت السلام والمسلمین حیدری مسئول نهاد مقام معظم رهبری اظهار داشت:«راهبرد هایی که در فرآیند تربیت به دانش آموزان و دانشجویان منتقل میشود باید با خروجی موفقی همراه باشد، باید نسلی متعهد و مطمئن و انقلابی شکل داد و تحویل انقلاب داد.».

در ادامه حضور آقای منظری توکلی به سما اصفهان در گردهمایی معاونین ومدیران آموزشکده ها ومدارس سما اصفهان که به پاسداشت یوم الله ۱۳آبان برگزار شده بود  شرکت کرد که در ابتدای جلسه دکتر نظری ضمن خیر مقدم به ریاست سازمان سما و مسئولین استانی سما،  با اشاره به ۱۳آبان که نماد شکست بن‌بست‌های ایجاد شده توسط استکبار جهانی است، اظهار کرد: در شرایط فعلی که درگیر مبارزه با جنگ اقتصادی و نرم هستیم باید بن بست شکن‌هایی را تربیت کنیم و برای تحقق آن باید مدیران و استادان نیز بر این امر واقف باشند.وی افزود: نیروهای بن بست شکن باید نیروهایی شاخص علمی، اعتقادی و تربیتی باشند؛ اما واقعیت‌ها نشان می‌دهد که طبق نُرم مدارس، خروجی‌ها متفاوت است و نتیجه آن نیز در جامعه نمایان است.

رییس مرکز آموزشی و فرهنگی سما اصفهان با بیان اینکه در کنار موفقیت‌ها، ویژگی‌های اخلاقی کم رنگ شده و اتفاقات ناگواری دیده می‌شود، ما به عنوان والدین و پس از آن مدیران و مسئولان مدارس درباره این مسائل مسئول هستیم، ما انواع و اقسام برنامه‌های فرهنگی را برگزار می‌کنیم اما همه این مسائل به درون مدارس ختم می‌شود.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: چرا ما دوست داریم فرزندانمان فرهنگی و مذهبی باشند اما به طور کامل و جامع به این اهداف نمی‌رسیم، سیستم تشویق و تنبیه ما تا حدودی نادرست است، از گذشته به دنبال تشویق با کلیه جوایز بوده‌ایم و این را به فرزندان می‌فهمانیم که برای کار خوب جایزه دریافت کنند.وی تصریح کرد: حال اگر شخص دیگری جایزه بزرگتری به آن‌ها ارائه داد شاید آن کار بد را انجام داد، انگیزه‌ها باید درونی شود تا بتواند پایدار باشد، زمانی که احساس کردم نماز برای من خوب است و پذیرفتم که باید نماز بخوانم آن زمان اقامه نماز من پایدار می‌ماند.نظری بیان کرد: فرزندان ما باید مسئولیت پذیر باشند، بن بست شکن‌ها باید یکسری ویژگی داشته باشند، ابتدا باید قدرت ایستادگی برابر تغییر و سختی‌ها داشته باشند، اگر روی حرکت‌ها مداومت داشتیم و به آن انگیزه دهیم به نتیجه نهایی می‌رسیم. باید انگیزه لازم برای تحقق آرمان‌ها را داشته باشیم.وی گفت: باید ابتدا خودمان نسبت به آن راه اعتقاد داشته باشیم، زمانی که به مشکلات برخورد کردیم نباید دلمان خالی شود، ایجاد توانایی مهارت می‌خواهد و این توانایی‌ها باید به مرور زمان ایجاد شود، برای ایجاد توانایی این‌ها می‌تواند موثر باشند.

در ادامه جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ضمن خیر مقدم به معاون محترم دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسا و معاونین ومدیران سما استان اصفهان  گفت: مهم‌ترین شعار ما این است چه از نظر کمی و کیفی سرآمد باشیم تا خروجی ما ورودی دانشگاه باشد. اگر قرار است خروجی ما ورودی دانشگاه شود باید فرصت‌ها را غنیمت شمرده و کار کنیم، از وقتی که در اختیار ما قرار داده‌اند بهترین استفاده را داشته باشیم.

دکتر آذین اظهار داشت: مدیران باید جهادی کار کنند، کار جهادی  به معنای تکریم ارباب رجوع، خدمت به مردم و کار درست و به موقع انجام دادن است، دومین نکته این است که  سما در اصفهان پیشرو بوده و خواهد بود و شعار آن این است که با اهتمام به تمرکز بر کیفیت و کمی، خروجی سما، ورودی دانشگاه باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: فردا روز مبارزه با استکبار جهانی و مبارزه با آمریکاست و تجلی خود را در 13 آبان هرسال می‌بیند و رقم می‌زند، 13 آبان به چند دلیل بسیار مهم است، ابتدا به دهه 40 باز می‌گردد که قانون کاپیتولاسیون تصویب شد و در آبان این حرکت صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در این ماه تبعید امام (ره) را به ترکیه داریم، روز 13 آبان یک حرکت نمادین نیست و باید چرایی آن را برای دانش‌آموزان تبیین کنیم. دومین رویداد، 13 آبان ماه 1357 است که دانش آموزان ما در  دانشگاه تهران به رگبار بسته شدند و پس از جریان 17 شهریور این دومین حرکت ننگین رژیم پهلوی بود.

دکتر آذین بیان کرد: همه این مناسبت‌ها جمع شده و به تسخیر لانه جاسوسی می‌رسد که به تعبیر امام راحل انقلاب دوم نامیده شده است که نشان از اهمیت این کار دارد.

    

 

 


سوالات ، نظرات و انتقادات خودرا ارسال نمایید:

:نام
:پست الکترونیک
:نظر
:کد امنیتی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
معاونت آموزش های عمومی و مهارتی
اصفهان - خیابان ۲۲ بهمن -مجتمع اداری امیر کبیر -روبروی بانک ملی – معاونت آموزش های عمومی و مهارتی - کد پستی ۸۱۵۸۷۱۳۱۹۳
تلفن تماس 03132667276 فاکس: 03132650940
حق نشر متعلق به معاونت آموزش های عمومی و مهارتی اصفهان (خوراسگان)1400-1387
SAMA
Deputy of General
and Skills Education
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch