شورای نظارت و هماهنگی
آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی
اداری و مالی

صفحه اصلی شرح اطلاعیه شماره ۶۲۲۶ از اطلاعیه های مجموعه روابط عمومی مشاهده تمامی اطلاعیه های این زیرگروه          مراجعه به صفحه روابط عمومی              بازگشت
فریاد رییس، لگد به گربه!
 
  چاپ این اعلامیه ارسال به دوستان
نامحدود : مدت زمان نمایش بر حسب روز   ۱۳۹۷ /۹ /۲۸ : تاریخ اعلام   ۱۲۲۴ : تعداد بازدید   امیرحسین بدیعی : صادر کننده   ۶۲۲۶ : کد اعلامیه


 

دوستی می گفت حدود 40 سال پیش سربازی ام را می گذراندم، روزی یکی از سران ارتش وارد پادگان شد. نمی دانم چه پیش آمد که سر فرمانده پادگان فریاد زد و با بددهنی، فحش های رکیک نثارش کرد. وقتی آن فرد رفت، فرمانده پادگان یکی از معاونان را احضار و همان برخورد را با او کرد. معاون هم عصبانی شد و به محض اینکه به سر گروهبان رسید شروع به فحاشی نمود و سر او فریاد کشید. سربازها هم وقتی این صحنه ها را دیدند هر کدام به گوشه ای فرار کردند تا با سر گروهبان رو به رو نشوند.

مشابه این رفتار را در بخش های مختلف جامعه به شکل های مختلف مشاهده می کنیم. هر کسی سعی می کند که ناراحتی خود را به دیگری منتقل کند و تقصیر را گردن او بیاندازد.

محیط اداری باید محیطی با نشاط و جذاب باشد، تا همه از بودن کنار هم لذت ببرند. نشاط اداری باعث می شود کارها بهتر انجام و شادابی از اداره به جامعه و از جامعه به خانواده منتقل شود. زندگی اداری ما کمتر از زندگی خانوادگی نیست. در شبانه روز کارکنان وقت بیشتری را نسبت به افراد خانواده با یکدیگر می گذرانند. بیایید محاسبه کنیم؛ یک روز کاری حداقل 8 ساعت با میانگین یک ساعت اضافه کار و 1.5 ساعت رفت و برگشت و یک ساعت هم انجام کارهای بیرون از خانه می شود 11.5 ساعت، به آن اضافه می کنیم حداقل 7 ساعت خواب، جمع آن می شود 18.5ساعت از 24 ساعت، و تنها 5/5 ساعت باقی می ماند. تا پدر و مادر و فرزندان دور هم جمع شوند، بیشتر از 2 تا 3 ساعت در شرایط ایده آل در شبانه روز نمی توانند با هم باشند. می بینید؟ آنقدر که کارکنان در محیط اداره با هم هستند در خانه با اعضای خانواده اشان همراه نیستند. نکته دیگر اینکه محیط های اداره و خانه به یکدیگر متصلند و از یکدیگر تاثیر و تاثر می پذیرند. رفتاری خوشایند در محیط اداره باعث خوشایندی خانواده می شود. و بالعکس رفتاری نا خوشایند، ناخشنودی را در خانه به دنبال دارد. دوباره به حکایت پادگان فکر کنید.

مدیران در سازمان باید توجه نمایند: «هر نوع رفتاری که آنها با کارمندان داشته باشند، به درون خانواده آنان سرایت می کند و روابط خانواگی را تحت تاثیر قرار می دهد.»


با این جملات مطلب را به پایان می رسانم و امیدوارم با رعایت این مطلب محیطی شاد و مطلوب را در سازمان و خانواده ایجاد نماییم.

«رییس سر کارمندش فریاد می زند

کارمند سر خدمتکار داد می زند

خدمتکار هم وقتی به خانه می رود،

سر همسرش فریاد می کشد

همسر خدمتکار هم این کار را با فرزندش می کند

بچه هم به گربه ی خانه لگد می زند»      


سوالات ، نظرات و انتقادات خودرا ارسال نمایید:

:نام
:پست الکترونیک
:نظر
:کد امنیتی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
معاونت آموزش های عمومی و مهارتی
اصفهان - خیابان ۲۲ بهمن -مجتمع اداری امیر کبیر -روبروی بانک ملی – معاونت آموزش های عمومی و مهارتی - کد پستی ۸۱۵۸۷۱۳۱۹۳
تلفن تماس 03132667276 فاکس: 03132650940
حق نشر متعلق به معاونت آموزش های عمومی و مهارتی اصفهان (خوراسگان)1400-1387
SAMA
Deputy of General
and Skills Education
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch