شورای نظارت و هماهنگی
آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی
اداری و مالی

صفحه اصلی شرح اطلاعیه شماره ۶۳۹۴ از اطلاعیه های مجموعه روابط عمومی مشاهده تمامی اطلاعیه های این زیرگروه          مراجعه به صفحه روابط عمومی              بازگشت
اجلاس دبیر شورای نظارت و هماهنگی آموزش های عمومی و مهارتی سما استان ها
 
  چاپ این اعلامیه ارسال به دوستان
نامحدود : مدت زمان نمایش بر حسب روز   ۱۳۹۸ /۱۰ /۸ : تاریخ اعلام   ۳۳۱ : تعداد بازدید   امیرحسین بدیعی : صادر کننده   ۶۳۹۴ : کد اعلامیه

 

اجلاس دبیران شورای نظارت و هماهنگی آموزش های عمومی و مهارتی  سما استان ها:

((سما، مدرسه زندگی)) تجربه ای جدید از مدارس پویا و با نشاط در استان اصفهان

حمیدرضا نظری در نشست دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی آموزش های عمومی و مهارتی استان ها از اجرای سلسله برنامه های ((سما، مدرسه زندگی)) در مدارس سما استان اصفهان خبر داد.

اجلاس دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی آموزش‌های عمومی و مهارتی سما استان ها با حضور رییس سازمان مراکز آموزش‌های عمومی و مهارتی سما، معاونان ومدیران کل سازمان مرکزی در حوزه معاونت سما، پیام نجفی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان اصفهان، حمیدرضا نظری دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما اصفهان و دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی سراسر کشور آغاز به کار کرد.

این اجلاس در دی ماه جاری در راستای تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های سازمانی سما، توسعه و مهارت آموزی در آموزشکده های سما و ترسیم رویکرد جدید این سازمان در حوزه آموزش و پرورش نوین صورت گرفت.

 حمید رضا نظری دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان اصفهان در این نشست عنوان کرد: سیاست و شعار سما اصفهان در آموزشکده ها ((هر دانشجو دو مهارت)) می باشد و تمام تلاش همکاران ما در مجموعه آموزشکده ها این است که بعد از فارغ التحصیلی، دانشجو این مهارت ها را کسب کرده باشد.

 نظری در ادامه به اجرای سلسله برنامه های ((سما، مدرسه زندگی)) در مدارس اصفهان اشاره کرد و افزود: فضای حاکم بر این نوع مدارس فضایی سراسر شادی و نشاط، پویایی و ارزش آفرینی بوده و هدف از اجرای این برنامه این است که در پایان مقطع آموزش ابتدایی، هر دانش آموز با حوزه های مختلف تربیتی، اجتماعی، جامعه شناسی و اقتصادی آشنایی یافته و در اصول 6 گانه توجه به تفاوت های فردی و شناسایی استعدادها، فکر پروری و عقلانیت، انگیزه درونی و مسئولیت پذیری، عزت نفس و کرامت انسانی، انتخاب گری و ارزش های دینی و انقلابی دارای تجربه آموزشی و عملی شده باشد.

وی ضمن ارائه گزارشی از رشد کیفی و کمی مدارس و آموزشکده‌های سما استان اصفهان گفت: در استان اصفهان از دبیران و آموزگاران با توان و ظرفیت علمی بسیار بالا و قابل توجهی برخورداریم و به همین جهت در صدد تشکیل کار گروه‌های تخصصی در استان هستیم تا در این کارگروه‌ها تبادل تجربه انجام پذیرد.

حجت السلام عباسعلی حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان نیز ضمن گرامیداشت حماسه نهم دی ماه و با اشاره به مقام پیامبر(ص) و فلسفه بعثت ایشان، رسالت تعلیم و تربیت را ارزشمند و الهی دانست و در مورد تربیت عنوان کرد: هر نوع هزینه ای در آموزش و پرورش یک سرمایه‌گذاری محسوب می شود و قرار است که در آموزش و پرورش ما نوع آوری صورت پذیرد و این امر تربیت با مدیریت  مورد دقت قرار گیرد تا دانش آموز ما به حد کمال برسد.

وی تصریح کرد: در مسیر تربیت، واژه اول معرفت و شناخت، واژه دوم دانش و سومین واژه هم در تعلیم و تربیت شغل معلمی است و معلم باید در خود لازمه تربیت را در نهادینه نماید تا تلاش و نعلیم وی بر روی دانش‌آموزان اثرگذار باشد.

 حیدری ضمن تاکید بر تقویت کار فرهنگی با محوریت فضاهای مجازی عنوان کرد: لازم است که کار فرهنگی در فضای مجازی در اولویت فعالیت‌های فرهنگی مدارس قرار گیرد و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، جا دارد که در مدارس سما اصفهان ظرفیت‌سازی بهتری در این خصوص صورت پذیرد تا انتخاب اول مردم اصفهان، مدارس سما باشد.

 

 


سوالات ، نظرات و انتقادات خودرا ارسال نمایید:

:نام
:پست الکترونیک
:نظر
:کد امنیتی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
معاونت سما
اصفهان - خیابان ۲۲ بهمن -مجتمع اداری امیر کبیر -روبروی بانک ملی – حوزه معاونت سما - کد پستی ۸۱۵۸۷۱۳۱۹۳
تلفن تماس۸۴ -۰۳۱۳۲۶۶۷۲۸۰ فاکس: ۰۳۱۳۲۶۵۰۹۴۰
حق نشر متعلق به معاونت سما اصفهان (خوراسگان)۹۵-۱۳۹۳
SAMA
Technical and Vocational
Training College
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch